Základy zvárania elektródou (oblukom)

Základy zvárania elektródou (oblúkom)

Zváranie je zručnosť, ktorá vyžaduje nielen znalosť správnej techniky zvárania, ale aj dôkladné pochopenie toho, ako správne pripojiť zváracie káble k zváračke. Aj keď sa to môže zdať ako jednoduchý krok, nesprávne pripojenie káblov môže mať vážne dôsledky na bezpečnosť a účinnosť zvárania. Tu je niekoľko krokov, ako to urobiť správne:


Rozdielne zapojenie pri elektródach

Rozdiely medzi bázickými a rutilovými elektródami

Bázické a rutilové elektródy majú základnú štruktúru tvorenú kovovou tyčou nazývanou jadro, ktorá je obalená ochranným obalom vyrobeným z minerálnych alebo organických materiálov. Medzi najbežnejšie a najpoužívanejšie typy elektród patria bázické a rutilové elektródy. Bázické elektródy ako aj a rutilové elektródy sú dva základné typy elektród používané pri oblúkovom zváraní.


Ako vybrať zváracie elektródy?

Ako vybrať zváracie elektródy?

Chystáte sa zvárať elektródou? A nie ste si istý, ktoré elektródy potrebujete? V tomto článku sa pozrieme na jednu z kľúčových otázok pri zváraní obaľovanou elektródou – ako správne vybrať zváracie elektródy? Mnohí noví zvárači sa môžu cítiť zmätení v obchode alebo na internete, keď sa pokúšajú vyberať tú správnu elektródu. S nasledujúcimi jednoduchými krokmi si môžete vybrať tú najvhodnejšiu zváraciu elektródu pre vaše potreby.


Aké typy zváracích elektród poznáme

Aké typy zváracích elektród poznáme

Zváracie elektródy sú univerzálne a môžu byť použité pri rôznych typoch zvárania a materiálov. Zváranie obaľovanými elektródami sa nazýva aj zváranie oblúkom. Zváracie elektródy sú vhodné pre zváranie ocele, hliníka, neželezných kovov a iných materiálov. Zváracie elektródy majú vysokú účinnosť, dobre sa manipulujú a poskytujú spoľahlivý zvar. Sú ideálne pre začiatočníkov a majú široký rozsah použitia.


TIG zváračky - ako si vybrať tu pravú zváračku na TIG

TIG zváračky - ako si vybrať tu pravú zváračku na TIG

Zváračky Tig môžu slúžiť na zváranie rôznych materiálov. Dôležitý rozdiel rozdiel, na ktorý treba myslieť je, či budete zvárať oceľ, nerez alebo či budete zvárať aj hliník. Prečo je to dôležité je, že pre zváranie ocele je potrebný zvárací jednosmerný prúd (DC). Týmto prúdom sa zvára pre väčšinu kovov, zatiaľ, čo pre zváranie hliníka je potrebný striedavý prúd. (AC) Použitie striedavého prúdu (AC) je nevyhnutné, pretože to umožňuje prelomiť oxidovú vrstvu na povrchu hliníka a dosiahnuť kvalitný zvar.


Zváračky Kowax: Inovácia a kvalita medzi zváračkami

Zváračky Kowax: Inovácia a kvalita medzi zváračkami

Firma Kowax je synonymom pre dobrú kvalitu a inováciu vo svete zváračiek. Táto Česká firma disponuje rozsiahlym portfóliom produktov zváracej techniky ako zváračky CO2, zváračky TIG, elektródy, zváracie horáky a ďalšie príslušenstvo.


TIG zváranie - Ako zvárať metódou TIG?

TIG zváranie - Ako zvárať metódou TIG?

TIG zváranie patrí medzi najpokročilejšie a najzložitejšie metódy zvárania. Na druhú stranu je táto metóda považovaná za najprecíznejšiu. Jeden z hlavných dôvodov, prečo sa TIG zváranie považuje za veľmi presnú metódu a ako sa touto metódou sa dočítate práve tu. 


Ako si vybrať zváraciu kuklu?

Ako si vybrať zváraciu kuklu?

Výber správnej samostmievacej zváracej kukly je veľmi dôležitý z pohľadu bezpečnosti a pohodlia pri zváraní. V závislosti vašich potrieb sme taktiež pripravili krátke odporúčania podľa toho, akú samostmievaciu kuklu hľadáte.


Ako zvárať s CO2 zváračkou

Ako zvárať s CO2 zváračkou

Chystáte sa zvárať s “CO-čkou”? Zaujíma Vás ako sa zvára s CO2 zváračkou? Ak ste si odpovedali kladne, tak tento článok je pre Vás ako uliaty.

Ďalej