Brúsne materiály sú určené na vyrovnanie nedokonalostí materiálu alebo jeho dokonalé vyčistenie. Nemali by preto chýbať v každej dielni bez ohľadu na to, s akým materiálom sa pracuje. Vždy je potrebné pri výbere ujasniť si, aký materiál idete opracovať. Viac informácií


Výber brúsneho materiálu
Vždy je potrebné pri výbere ujasniť si, aký materiál idete opracovať. Povedzme si, ktorý brúsny materiál je na akú činnosť vhodný:
- Brúsny kotúč: používa sa na “vyhladenie” rezov a zvarov či pri odstraňovaní povrchovej úpravy alebo hrdze. Zo spodnej časti má brúsnu zmes tvorenú drobnými zrnami, ktoré sa pri brúsení opotrebúvajú až spotrebujú. Najčastejšie materiály využívané na brúsne zrná sú diamant, čierny karbid kremíka, umelý hnedý alebo biely korund.
- Lamelový kotúč: je brúsny kotúč tvorený lamelami z brúsneho papiera naskladanými do tvaru vejára. Jeho jemnosť sa určuje číselnými hodnotami, ktoré vyjadrujú zrnitosť (nižšie číslo = hrubšie opracovanie plochy, vyššie číslo = jemnejšie opracovanie plochy).
- Fíbrový kotúč: je obľúbený, pretože má nízku hlučnosť a vysokú efektivitu. Vhodný je na brúsenie nereze, hliníka, ocele, kameňa, dreva aj plastu.
- Kefa: oceľová kefa slúži na čistenie znečisteného alebo hrdzavého povrchu
- Technická fréza
- Čistiaci kotúč: je určený na detailné dokončovacie práce, na jemné brúsenie, na odstraňovanie korózie z kovových materiálov.

Okrem brúsnych materiálov máme v ponuke aj široký výber rezných kotúčov. Pri výbere rezného kotúča je veľmi dôležité používať taký kotúč len na materiál, na ktorý je určený. Ak si nie ste istý, neváhajte sa obrátiť na pracovníkov v našej predajni.